Zobacz co robić w okolicy

Każdy sezon jest dobry aby odwiedzić Beskid Sądecki. Sprawdź co robić kiedy świeci słońce lub pada śnieg.

Okolica obfituje w atrakcje turystyczne dla wędrowców i turystów bez względu na przygotowanie. Beskid Sądecki jest pełen szlaków turystycznych i miejsc, które warto odwiedzić. Urokliwe kościółki, cerkwie, autentyczne wsie, wspaniałe widoki ze szczytów oraz szlaki na długie godziny wędrowania.

Jadąc samochodem, można znacznie powiększyć obszar zwiedzania. Krynica, Piwniczna-Zdrój, Muszyna, Nowy Sącz czy szybki wypad na Słowację to tylko część atrakcji dostępnych w regionie.

Zimą w zasięgu kilkudziesięciu minut jazdy samochodem dostępne są przeróżne stoki narciarskie. Od łatwych, specjalnie przeznaczonych dla rodzin z najmłodszymi, po najdłuższy stok w okolicy znajdujący się na Jaworzynie Krynickiej. Najbliższa okolica tuż nad Pasieką może także posłużyć jako wspaniałe miejsce do śniegowego szaleństwa. Rozległe, lekko nachylone pola mogą być świetnym miejscem do jazdy na sankach lub workach wypchanych sianem.

W sezonie letnim

Pasieka jest położona 500 metrów od niebieskiego szlaku turystycznego, który biegnie od Nawojowej i łączy się z zielonym szlakiem niedaleko „wilczych dołów”. Zielonym szlakiem dojdziecie do czerwonego, który wiedzie do Cyrli, gdzie znajduje się schronisko. Możecie także podążać w przeciwnym kierunku i dojść kolejno do Pisanej Hali, Łabowskiej Hali gdzie jest schronisko i Jaworzyny Krynickiej gdzie również jest schronisko i wspaniałe widoki, a przy dobrej pogodzie widać również wspaniałą panoramę Tatr. Wokół Pasieki jest także wiele innych szlaków – rowerowych, pieszych i konnych.

Polecamy mapę Beskidu Sądeckiego wydawnictwa Compass, na której są bardzo dobrze opisane wszystkie szlaki w regionie. Można zakupią ją w sklepie online lub np. w Empiku albo sprawdzić online tutaj: https://goryiludzie.pl/mapy-online/beskid-sadecki

Dostępna jest także bardzo dobra interaktywna mapa online pod adresem: mapa-turystyczna.pl w której można planować i wytyczać trasy. Dobrym pomysłem może być zainstalowanie aplikacji na komórce lub tablecie Mapa Turystyczna (dostępna tutaj dla Androida i iOS).
Nic jednak nie zastąpi klimatu planowania kolejnej trasy z prawdziwą papierową mapą przy herbatce lub kieliszku wina w ogrodzie czy oranżerii!

Tu na przykład jest przejście szlakiem z okolicy Pasieki do schroniska na Cyrli. Mają tam legendarną szarlotkę!

 

W regionie jest wiele miejsc, które trzeba zobaczyć. Można także odwiedzić miejsca, w których poznacie historię i kulturę regionu, lub aktywnie spędzicie czas z całą rodziną.

Krynica Zdrój to miejsce, które wypełnione jest różnymi atrakcjami turystycznymi. Jaworzyna Krynica to świetny punkt widokowy w sezonach bez śniegu. Działa tam kolej gondolowa, którą można wyjechać na szczyt gdzie znajduje się schronisko. Na szczyt można także dostać się pieszo.

W Muszynie znajdziecie Ogrody Sensoryczne, po drodze możecie odwiedzić Mofetę w Złockiem i wiele innych atrakcji.

Listę miejsc, które możecie zobaczyć lub spędzić w nich aktywnie czas znajdziecie tutaj => Trip Advisor

Nowosądecki Ośrodek Jazdy Konnej i Hipoterapii “Beskid” Nawojowa

Miasteczko Galicyjskie i Sądecki Park Etnograficzny

Będąc w Pasiece możecie wynająć przewodnika, który oprowadzi Was po okolicy. Więcej informacji w ofercie i cenniku

W sezonie zimowym

Zima to wspaniały okres w roku na odwiedziny Beskidu Sądeckiego. Zimowa okolica jest piękna i pełna uroku. Kiedy spadnie śnieg możecie szaleć na pobliskich polach ponad Pasieką na sankach lub workach wypchanych sianem jak za dawnych lat. A jeżeli szukacie stoków narciarskich to jesteście w dobrym miejscu. W odległości kilkudziesięciu minut jazdy samochodem macie w zasięgu wiele wyciągów narciarskich. Od łatwych dla najmłodszych idealnych do nauki jazdy oraz infrastrukturze przygotowanej dla dzieci po najdłuższy stok w okolicy czyli Jaworzynę Krynicką o długości stoku ponad 2.4 km z szybką koleją gondolową.

Zimą możecie ulepić bałwana, toczyć batalie na śnieżki, spacerować po okolicznych wzgórzach i szlakach a nawet szusować na biegówkach po okolicznych lasach. A po południu, kiedy robi się już ciemno, możecie ogrzać się w przeszklonej oranżerii przy cieple kominka i gorącej herbacie, nie tracąc z oczu zimowej atmosfery.

Zobacz gdzie warto pojechać na narty

Jaworzyna Krynicka – 33 km

Słotwiny Arena – 27 km

Wierchomla SKi&Resort –  41 km

Cieniawa-Ski – 16 km

Ryterski Raj – 24 km

Tylicz Ski – 34 km

Menu